Historia

“Luksusowe angielskie meble gabinetowe i pokojowe”

 

baner historia

 

Pierwsze Chesterfieldy pojawiły się w Anglii na początku XIX wieku i były wykonane głównie ze skóry. Dopiero na przełomie XIX i XX w. rozpoczęto produkcję kanap pokrytych materiałem. Istnieją różne legendy na temat pochodzenia nazwy Chesterfield ale najprawdopodobniej wywodzi się ona od nazwy miasta znajdującego się w Derbyshire lub od nazwiska jednego ze znanych rodów angielskich.

PROCES PRODUKCYJNY

Stelaż
Stelaż naszych mebli jest wykonany z solidnego bukowego drewna co stanowi silną i trwałą jego bazę. Konstrukcja jest spajana ręcznie w tradycyjny sposób przy użyciu kleju, śrub i drewnianych czopów dla bardziej trwałego spajania złączy. Nasze meble biurowe i gabinetowe wykonane są z barwionego drewna, wysoce polerowanego aż do uzyskania właściwej barwy. Zakres kolorów drewna dla tych dwóch kolekcji mebli biurowych to Mahoń, Dąb w trzech odcieniach i Cis. Możliwe jest również wykonanie mebli  w wersji niebarwionej.

Gąbki i wypełnienia mebli
Stosowane w naszych meblach gąbki i włókniny są wytwarzane w najwyższych standardach zgodnie z Europejskimi Normami P.Poż. i Bezpieczeństwa.

Skóra
W naszym sklepie zaopatrzycie się Państwo w najlepszej jakości luksusowe meble skórzane. Ponieważ skóra jest produktem naturalnym dlatego też nie ma dwóch różnych modeli wykonanych w identycznych skórach. Na rynku skór istnieją setki kolorów, stylów i rodzajów ich wykończenia. My wykorzystujemy najwyższej jakości ręcznie wyselekcjonowane skóry.

Proszę kliknąć tutaj aby zapoznać się z naszym wyborem kolorów i skór.

WYKONANIE MEBLI NA ZAMÓWIENIE
Do naszego bieżącego wyboru mebli możemy zaoferować wykonanie na zamówienie większości naszych modeli według życzenia klienta.

Chesterfield Polska,
Meble luksusowe Warszawa – meble gabinetowe, meble pokojowe, meble salonowe