Angielske meble do salonu

Meble angielskie, sofy do salonu – poznaj styl Chesterfield Warszawa

Meble angielskie Chesterfield

 

Chesterfield to kwintesencja angielskiego stylu aranżacji wnętrz. Termin ten kojarzony jest głównie ze skórzanymi meblami wypoczynkowymi, które idealnie wpasowują się w klasyczne aranżacje. Urządzony z nimi salon będzie emanował luksusem!

Urządzenie klasycznego salonu może być naprawdę trudne. Aby wnętrze prezentowało się efektownie, a przy tym było funkcjonalne i komfortowe, należy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiednich mebli wypoczynkowych.

W tej roli doskonale sprawdzą się komplety wypoczynkowe Chesterfield, które aktualnie dostępne są także w Polsce. Chesterfield – dlaczego warto wybrać te meble i sofy angielskie do salonu?

Meble angielskie Chesterfield

 

Angielskie meble w stylu Chesterfield – co warto o nich wiedzieć?

Nazwa mebli Chesterfield pochodzi od tytułu Philipa Dormera Stanhope’a, czwartego hrabiego Chesterfield, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku. Klasyczna kanapa Chesterfield została zaprojektowana właśnie przez niego, aby łączyć w sobie wygodę i wyrafinowany styl.

Głębokie siedzisko z charakterystycznym pikowaniem oraz guzikami, niskie oparcie z podwinięciami podłokietników po bokach, widoczne nóżki – tak można opisać każdy mebel Chesterfield. Tradycyjnie wykańczane są one skórą naturalną licową w stonowanych barwach, ale aktualnie w sprzedaży można znaleźć również modele z obiciami z tkanin, na przykład efektownego aksamitu.

Te meble angielskie do salonu najczęściej dostępne są jako kanapy dwuosobowe lub trzyosobowe, ale w sprzedaży możemy znaleźć również fotele Chesterfield, narożniki Chesterfield, szezlongi Chesterfield oraz dopasowane podnóżki dla maksymalnego komfortu.

Warto przy tym wskazać, że meble Chesterfield świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie urządzonym w stylu klasycznym, ale również we wnętrzach nowoczesnych, w tym industrialnych. Polecane są też do wielu innych przestrzeni, na przykład do kancelarii, gabinetów, holów, lobby. Wszędzie będą prezentowały się równie dobrze!

Meble angielskie do salonu

 

Meblelux – wybierz najwyższej jakości meble Chesterfield

Chcesz wybrać meble Chesterfield do swojego salonu? Skorzystaj z oferty firmy AJ Group Meblelux, która od lat zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli wypoczynkowych w tym klasycznym, angielskim stylu.

Firma AJ Group Meblelux prezentuje szeroką gamę mebli Chesterfield – sofy Chesterfield, fotele Chesterfield czy szezlongi Chesterfield, które dostępne są w obiciach ze skóry naturalnej oraz tkaniny. Pełna paleta materiałów do wyboru, a także możliwość indywidualnego dopasowania mebli do potrzeb klientów powodują, że to najlepszy wybór dla najbardziej wymagających.

Meble angielskie Chesterfield

Z pełnym asortymentem można zapoznać się pod adresem: https://www.meblelux.pl/.