Angielske meble do salonu

Meble angielskie do salonu – poznaj styl Chesterfield Warszawa

Meble angielskie Chesterfield

 

Chesterfield to kwintesencja angielskiego stylu aranżacji wnętrz. Termin ten kojarzony jest głównie ze skórzanymi meblami wypoczynkowymi, które idealnie wpasowują się w klasyczne aranżacje. Urządzony z nimi salon będzie emanował luksusem!

Urządzenie klasycznego salonu może być naprawdę trudne. Aby wnętrze prezentowało się efektownie, a przy tym było funkcjonalne i komfortowe, należy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiednich mebli wypoczynkowych.

W tej roli doskonale sprawdzą się komplety wypoczynkowe Chesterfield, które aktualnie dostępne są także w Polsce. Chesterfield – dlaczego warto wybrać meble angielskie do salonu?

Meble angielskie Chesterfield

 

Angielskie meble w stylu Chesterfield – co warto o nich wiedzieć?

Nazwa mebli Chesterfield pochodzi od tytułu Philipa Dormera Stanhope’a, czwartego hrabiego Chesterfield, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku. Klasyczna kanapa Chesterfield została zaprojektowana właśnie przez niego, aby łączyć w sobie wygodę i wyrafinowany styl.

Głębokie siedzisko z charakterystycznym pikowaniem oraz guzikami, niskie oparcie z podwinięciami podłokietników po bokach, widoczne nóżki – tak można opisać każdy mebel Chesterfield. Tradycyjnie wykańczane są one skórą naturalną licową w stonowanych barwach, ale aktualnie w sprzedaży można znaleźć również modele z obiciami z tkanin, na przykład efektownego aksamitu.

Te meble angielskie do salonu najczęściej dostępne są jako kanapy dwuosobowe lub trzyosobowe, ale w sprzedaży możemy znaleźć również fotele Chesterfield, narożniki Chesterfield, szezlongi Chesterfield oraz dopasowane podnóżki dla maksymalnego komfortu.

Warto przy tym wskazać, że meble Chesterfield świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie urządzonym w stylu klasycznym, ale również we wnętrzach nowoczesnych, w tym industrialnych. Polecane są też do wielu innych przestrzeni, na przykład do kancelarii, gabinetów, holów, lobby. Wszędzie będą prezentowały się równie dobrze!

Meble angielskie do salonu

 

Meblelux – wybierz najwyższej jakości meble Chesterfield

Chcesz wybrać meble Chesterfield do swojego salonu? Skorzystaj z oferty firmy AJ Group Meblelux, która od lat zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli wypoczynkowych w tym klasycznym, angielskim stylu.

Firma AJ Group Meblelux prezentuje szeroką gamę mebli Chesterfield – sofy Chesterfield, fotele Chesterfield czy szezlongi Chesterfield, które dostępne są w obiciach ze skóry naturalnej oraz tkaniny. Pełna paleta materiałów do wyboru, a także możliwość indywidualnego dopasowania mebli do potrzeb klientów powodują, że to najlepszy wybór dla najbardziej wymagających.

Meble angielskie Chesterfield

 

Dobór odpowiedniego umeblowania do loftu bardzo często może nastręczać dużo trudności. Gdy chodzi o meble wypoczynkowe, doskonałym wyborem będą te, które nawiązują do tradycyjnego, angielskiego wzornictwa!

Aranżacje loftowe, w stylu industrialnym cieszą się już od kilku lat dużym zainteresowaniem. Powstawały one początkowo w poprzemysłowych budynkach – ze ścianami wyłożonymi cegłą, dużymi oknami, podłogami z betonu. Teraz takie aranżacje można wykonać w dowolnym miejscu – mieszkaniu czy domu. Przy urządzaniu własnego loftu warto pamiętać o tym, że duże znaczenie posiadają nie tylko materiały wykończeniowe, ale również meble dopasowane do charakteru wnętrza. Przy poszukiwaniu odpowiednich mebli wypoczynkowych warto zwrócić uwagę na meble angielskie, które zobaczyć można w wielu aranżacjach tego rodzaju!

Chesterfield – meble angielskie Warszawa – idealny wybór do loftu!

Meble w stylu angielskim to przede wszystkim ponadczasowa elegancja, która nigdy nie wychodzi z mody. Te klasyczne meble świetnie będą wpisywały się także w aranżacje loftowe, gdzie podkreślą ich unikatowy wygląd. Najpopularniejszą propozycją w kategorii mebli angielskich są meble Chesterfield, czyli tradycyjne meble wypoczynkowe z pikowaniem. Tego typu sofy, fotele czy też leżanki wykonuje się najczęściej z obiciem ze skóry naturalnej, ale mogą one także posiadać innego rodzaju pokrycia, na przykład z eleganckiego, miękkiego aksamitu o głębokim kolorze.

Luksusowy wygląd mebli w stylu Chesterfield pasuje do rozmaitych wnętrz – tych urządzonych klasycznie, kolonialnie, a także w stylu industrialnym, loft, tworząc wtedy stylowy kontrast nadający całemu wnętrzu ekskluzywny wymiar.